Na tym blogu recenzuję włóczki, których zwykle używam, bądź używałam do przerabiania na drutach lub szydełkiem.

Jeśli chcesz zobaczyć gotowe wyroby z konkretnego włókna, to przejdź na mojego głównego bloga: dziergawki.blogspot.com i w polu wyszukiwania wpisz nazwę interesującej Cię włóczki. Po chwili Blogger wyświetli listę tematycznych postów, które można czytać i oglądać.

czwartek, 5 września 2013

Lanagold ALIZEDane techniczne:

Skład: 51% akrylu, 49% wełny
Waga motka: 100 g
Szacowana długość: 240 m
Zalecane druty: 4 - 5 mm
Zalecane pranie w 30 st.

Moje odczucia:

To włóczka bardzo dobrej jakości. Jest dobrze skręcona (przypomina merino) i wytrzymała. Ma dość szeroką gamę kolorów i można ją kupić w przystępnej cenie. Nadaje się na różne dzianiny, także dla dzieci. Nie gryzie, no chyba że tych baaaaardzo wrażliwych. Długo trzyma formę, nie mechaci się zbyt szybko (np. ten otulacz używałam intensywnie przez półtora roku i wciąż dobrze wygląda). Po praniu staje się bardziej miękka i delikatniejsza. Z tureckich włóczek o podobnym składzie i cenie ta moim zdaniem jest jedną z najlepszych.

2 komentarze:

  1. Dużo robię z tej włóczki,ale ona się bardzo "kulkuje" w intensywnym noszeniu. Poza tym też oceniam ją jako doskonałą. Wolę jednak odmianę FINE, jest cieńsza przez co bardziej wydajna. .A tak na marginesie -ja też jestem z Przemyśla -pozdrawiam krajankę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za tę opinię. Tym bardziej mi miło, że napisała ją Przemyślanka :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń