Na tym blogu recenzuję włóczki, których zwykle używam, bądź używałam do przerabiania na drutach lub szydełkiem.

Jeśli chcesz zobaczyć gotowe wyroby z konkretnego włókna, to przejdź na mojego głównego bloga: dziergawki.blogspot.com i w polu wyszukiwania wpisz nazwę interesującej Cię włóczki. Po chwili Blogger wyświetli listę tematycznych postów, które można czytać i oglądać.

piątek, 6 września 2013

Fancy Alpaca Rainbow ALIZE


Na zdjęciu jest niepełny motek, bo za późno się zdecydowałam na zrobienie zdjęcia i część włóczki "utonęła" w TYM otulaczu :)


Dane techniczne:

Skład: 60% akrylu, 15% wełny, 15% alpaki, 10% poliestru
Waga motka: 350 g
Szacowana długość: 875 m
Zalecane druty: 5 - 6 mm
Zalecane pranie w 30 st.

Moje odczucia:

Dużym plusem tej włóczki jest jej piękna kolorystyka. Bardzo mi się podoba, że kolory przechodzą łagodnie między sobą i są utrzymane w jednej lub dwóch tonacjach. Do tego jest wytrzymała i dość miła w dotyku (chyba że ktoś jest bardzo wrażliwy). Niestety przy tych zaletach są też wady. Włóczka Raibow nie jest łatwa w robocie - jak to włóczka typu boucle. Dobrze jest ją łączyć z jakimś innym włóknem i przerabiać na grubszych drutach, gdyż sama niestety lubi się mocno rozciągnąć. Moim zdaniem najlepiej nadaje się na ciepłe chusty, otulacze i kominy. W innych ubraniach jej faktura (przyp. boucle) będzie optycznie dodawać kilogramy do sylwetki :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz