Na tym blogu recenzuję włóczki, których zwykle używam, bądź używałam do przerabiania na drutach lub szydełkiem.

Jeśli chcesz zobaczyć gotowe wyroby z konkretnego włókna, to przejdź na mojego głównego bloga: dziergawki.blogspot.com i w polu wyszukiwania wpisz nazwę interesującej Cię włóczki. Po chwili Blogger wyświetli listę tematycznych postów, które można czytać i oglądać.

sobota, 1 czerwca 2013

Druty metalowe i żyłki Hiya Hiya
Rodzaje:

Do łączenia, do łączenia ostre - krótkie (ok. 10 cm), na żyłce, zestawy drutów do łączenia
Budowa i opis:

Druty metalowe produkcji chińskiej, rozprowadzane przez amerykańską firmę HiyaHiya North America.

W egzemplarzach do łączenia na końcu drutu znajduje się śrubka, na którą nakręca się żyłkę. Dzięki gumowym gąbeczkom (które dodatkowo oferuje producent), proces łączenia drutów z żyłką jest szybki i dokładny - nic się nie odkręca w trakcie pracy.

Żyłki występują w różnych długościach, ale konstrukcyjnie podzielone są na dwa zakresy grubości: 2,75 mm - 5,0 mm oraz 5,5 mm - 10,0 mm. Dzięki łącznikom można łączyć ze sobą poszczególne żyłki. Jest dostępna również metalowa przejściówka, umożliwiająca dzierganie na grubych drutach i cienkiej żyłce.

Sama żyłka przymocowana jest do swej końcówki w taki sposób, że może się kręcić wokół niej, a mimo to nic się nie odczepia. 

Na metalowej powierzchni drutów i żyłek znajdziemy dokładny opis rozmiaru.
Dostępne rozmiary:

Można znaleźć na stronie producenta TU. Wśród wiodących marek tylko te oferują małe rozmiary od  2,75 mm w drutach do łączenia z żyłkami. Druty te są dostępne w polskich pasmanteriach.

Moje odczucia:

To druty świetnej jakości. Żyłki są bardzo giętkie i nie zadzierają włóczki. Praca z nimi to czysta przyjemność. Ich jakość jest odzwierciedlona w wyższej cenie, ale mimo to bardzo polecam. 8 komentarzy:

 1. Dzień dobry!
  Kupiłam druty hiyahiya w zestawie mały rozmiar i proszę powiedzieć do czego służą te płaskie gumki ,które są dołączone do zestawu ? Druty są bardzo dobre również polecam .
  Pozdrawiam Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gumki służą do przytrzymywania drutów w trakcie dokręcania ich do żyłki (np. w przypadku gdy dłonie są śliskie). Dzięki temu w trakcie pracy żyłka nie będzie się sama odkręcać.

   Usuń
 2. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Jak na razie bez tego dokręciłam druty i nic się nie dzieje.
  Zaglądam do pani bloga i podoba mi się tutaj chętnie korzystam z rad jak co zrobić na drutach.
  Robię skarpety na drutach z żyłką i mam pytanie o piętę niby łatwo pani napisała ,ale nie pojmuję muszę jeszcze spróbować .
  Pozdrawiam Małgosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgosiu, jak masz pytania to pisz śmiało na mojego maila. Postaram się na nie odpowiedzieć. Sama często muszę popróbować, by coś zrozumieć, gdyż opis (nawet łatwy) wydaje się jednak skomplikowany. Pozdrawiam, Renia

   Usuń
 3. Pięta rzędami skróconymi jest dla mnie jak czarna magia .
  Miłej niedzieli życzę

  OdpowiedzUsuń
 4. moje druty hiyahiya do łączenia na żyłce trochę drapią tylko w jednej żyłce !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to jest tak ze wszystkim, że czasem trafi się jakiś nie do końca udany egzemplarz. Mi się taki właśnie trafił w drutach Addi, a mimo to uważam, że firma Addi jest świetna (to ocena ogółu produktów). Niestety kupowanie przez Internet jest jak kupowanie kota w worku :(

   Usuń
 5. Moje druty Hiya Hiya do łączenia w zestawie jednej na żyłce drapią włoczkę !! A tak to są ok
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń